top of page

Догляд за шкірою та вовною

  • Фото автора: Катерина Уколова
    Катерина Уколова
  • 1 нояб. 2016 г.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 10 дек. 2023 г.


догляд за шкірою та вовною

Догляд за вовною залежить від породи собаки, адже, погодьтеся, якість вовни у дога та йоркширського тер'єра різна.

Найлегше доглядати вовну вихованців власникам гладкошерстих собак (дог, доберман-пінчер) - достатньо придбати щітку середньої жорсткості і раз на 3-4 дні ретельно чесати свого собаку цією щіткою. Вичісування займає 10-15 хвилин, і воно не тільки корисне як гігієнічна процедура, а й покращує стан шкіри, адже під час розчісування ви його масажуєте, при цьому збільшується приплив крові до шкіри.

Для собак з вовною середньої довжини та довгошерстих (коллі, чау-чау, вівчарки, тер'єр, пекінес) необхідно придбати спеціальний гребінець. Частота, з якою розчісують собаку, звичайно, залежить від кількості вашого вільного часу, але пам'ятайте, що робити це слід не рідше двох разів на тиждень.

У період линяння (навесні та восени) собаку будь-якої породи потрібно розчісувати щодня.

А от йоркширські тер'єри та пекінеси вимагають ще більш ретельного догляду за своєю шовковистою шерстю: їх необхідно розчісувати кілька разів на день. У дощову погоду, коли шерсть може сильно забруднитись, краще надягати на них спеціально зшиті для цієї мети захисні комбінезони з водонепроникного матеріалу. Одяг для тварин удосталь продається в спеціальних магазинах, його можна пошити і на замовлення.

У собак жорсткошерстих порід (фокстер'єри, ердельтер'єри, брюссельські грифони) линяння утруднене. У період між линяннями ці тварини вимагають такого ж догляду, як і собаки з напівдовгою шерстю, а навесні та восени, після того як шерсть «дозріє» (тобто буде легко вириватися, не завдаючи собаці особливих страждань), їх піддають «триммінгу». вищипування волосся. Це можна робити спеціальним інструментом самостійно, але краще звернутися до фахівця, оскільки ця процедура для собак не завжди приємна і безболісна. До того ж хорошу «модельну» стрижку пуделю, ердельтер'єру та й іншим подібним собакам може зробити тільки кваліфікований «собачий» перукар.

Особливого догляду вимагають борода та вуса, адже при годуванні вони брудняться, на них можуть залишитися шматочки їжі. Тому після кожного прийому їжі вуса і бороду треба витерти ганчірочкою і розчесати, а краще — вимити. Це в першу чергу стосується ердельтер'єрів, керрі-блю-тер'єрів, різеншнауцерів.

Часто власники запитують: чи потрібно мити собаку? І якщо так, то як часто? Так, мити собак можна і потрібно, але не робіть цього занадто часто, адже жировий шар волосся вимивається, волосся залишається беззахисним і ламким. Миття 1-2 рази на місяць собаці цілком достатньо. (Звичайно, тут ми говоримо про гігієнічну процедуру із застосуванням мила чи шампуню.)

Отже, перед купанням не слід забувати, що потрібно берегти від влучення води вуха: візьміть шматочок вати, змастіть його вазеліном або дитячим кремом, введіть собаці в слуховий прохід, після завершення процедури видаліть цю пробку.

Відповідна температура води для миття собаки – близько 40 °С. Краще використовувати спеціальні шампуні для собак. Після миття слід дуже ретельно обполоснути шерсть тварини. Потім, особливо якщо на вулиці та в кімнаті прохолодно, собаку обов'язково потрібно ретельно витерти, просушити феном і добре розчесати.

Найкраще процедуру миття проводити на ніч, щоб не застудити собаку. Особливо це стосується довгошерстих собак.


Comments


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook Social Icon

© 2016 «Стрижка собак». Сайт створено на Wix.com

bottom of page