
(068) 409 52 32
З любов'ю до кожного песика

Підготовка до візиту в грумінг салон
Виглядати доглянуто та охайно необхідно не тільки людям, а й домашнім Улюбленцям. Від цього залежать їх естетична привабливість та здоров’я. Важливо привчати Хвостика до грумінгу правильно, щоб похід у салон сприймався ним спокійно. Докладно розберемо, як підготуватися до першого візиту до грумера і чому ці процедури такі важливі.
Грумінг буває трьох видів:
-
пет-грумінг (салонний);
-
породний (професійний);
-
гігієнічний.
Власники маленьких декоративних собачок найчастіше обирають косметичні стрижки, щоб позбавити Хвостика від зайвого підшерстку і зробити йому стрижку, що буде личити.
З деякими проблемами власнику не впоратися без фахівця. Наприклад, видалити серйозний ковтун, щоб не зашкодити шкірі тварини. Залишати ковтуни не можна: під ними пріє шкіра і можуть завестися паразити.

Не забудьте взяти з собою ласощі, щоб підбадьорити Улюбленця після знайомства з грумером.
Коли можна привчати Хвостика до грумінгу?
У професійних грумерів є свої фішки поводження з Хвостиками. Хороший майстер знає як заспокоїти схвильовану тваринку та зробити процедуру безпечною. Однак привчити Улюбленця до грумінгу та соціалізувати його – це завдання Господаря, а не грумера.
Знайомити малюка з косметичними процедурами слід з перших днів після переїзду в новий будинок. Спочатку такі процедури можуть бути символічними: вам не потрібно ретельно вичісувати шерсть Хвостика або намагатися підрізати і без того крихітні кігтики. Досить акуратно торкатися шерсті гребінцем, а лапок – кігтерізом, щоб малюк поступово звикав і розумів: ніякої загрози немає. Звикнувши до інструментів, Вихованець не злякається їхнього вигляду в салоні. Також важливо, щоб ваш Хвостик не крутився під час процедур. Якщо своєчасно не навчити самовладання малюка, то у дорослому віці з цим виникнуть проблеми.
Грумери рекомендують приводити до них тваринок з 3-4-місячного віку. Зволікати із цією справою не варто, тому що грумінг – це свого роду перші кроки до соціалізації Хвостика. Чим раніше його приведуть у салон на гігієнічний комплекс, тим краще для всіх. Малюк звикне до нової для нього обстановки та процедур набагато швидше, ніж дорослий. У майбутньому візити до грумера сприйматимуться Хвостиком адекватно та спокійно.
Декілька порад для тих, хто вирішив відвідати салон грумінгу.
Дотримуйтесь наших рекомендацій, щоб не тільки перший, але й подальші візити до грумера пройшли вдало і без неприємних сюрпризів:
За 2-3 години до грумінгу не можна годувати Хвостика.
Якщо у вас запис на ранок – не давайте сніданок. Якщо на день або вечір – погодуйте заздалегідь, щоб Улюбленець встиг переварити їжу і сходити в туалет. При недотриманні цієї умови Хвостик захоче по потребі прямо під час процедури, турбуватиметься, проявлятиме активність чи агресію. А може не стриматись і спорожнитись прямо там, де його стрижуть або купають.
Грумінг собак має проходити лише після вигулу. Більшість процедур триває щонайменше 1,5 години. Весь цей час Хвостик повинен бути спокійним і навіть трохи втомленим, щоб не заважати грумеру працювати.
Розкажіть майстру про всі особливості Хвостика. Грумер перед процедурами ретельно оглядає шкіру на предмет лупи, пошкоджень, наявність паразитів тощо. Але про алергії, захворювання та проблеми поведінки грумер ніяк не дізнається.
Якщо у вашого Вихованця є алергічні реакції на косметичні засоби – обов’язково повідомте про це одразу.
Не замовчуйте про негативний досвід відвідування інших салонів грумінгу, про надмірну недовірливість або агресивність Улюбленця. Професіонал обов’язково все врахує та знайде до вашого Хвостика підхід.
Задайте грумеру всі необхідні питання щодо догляду за твариною. Для кожної породи та окремого Вихованця догляд індивідуальний. Досвідчений фахівець розповість про всі особливості та дасть слушні поради, як можна підтримувати зовнішній вигляд та здоров’я Вихованця у домашніх умовах.


Симптоми зараженості глистами
Існує думка, що практично всі тварини завжди заражені глистами.
Можливо, адже у природі не існує стерильності. Деякі види глистів можуть оселитися і людині. Деякі власники вважають, що глисти є нешкідливими для здоров'я тварин, але це далеко не так.
Сильне зараження глистами (інвазія), може викликати серйозні захворювання у тварин і навіть з летальним кінцем. Глисти небезпечні особливо молодих тварин. Дорослий організм може протистояти глистам, а організм молодих тварин дуже слабкий і малий для такої боротьби.
Основні симптоми зараженості глистами:
- скуйовджена тьмяна вовна, схильність до шкірних захворювань.
- Нестача маси тіла аж до виснаженості.
- розлад апетиту та травлення.
- поява в калі тваринного слизу та крові.
- Закисання очей.
- здуття живота.
Деякі симптоми глистової інвазії схожі на ознаки інших захворювань, радимо проконсультуватися з ветеринарним лікарем, щоб виключити інші захворювання.
Рекомендована профілактика глистів антигельмінтиками 1 раз на 6 місяців.

П аління та тварини
Куріння завдає шкоди не тільки людям, а й домашнім тваринам. Якщо ви курець і у вас є домашні тварини, рекомендують кілька способів, як захистити ваших улюбленців від шкідливого впливу тютюнового диму.
Якщо ви курите в будинку (квартирі), необхідно регулярно мити речі вашого вихованця, повідці, нашийники, іграшки, миски, навіть ваші особисті речі меблі, килими. Всі предмети в будинку, які збирають залишки тютюнового диму можуть бути шкідливими для вашого улюбленця.
Регулярні ветеринарні огляди щонайменше двічі на рік. Регулярні візити до ветеринара є найкращим способом підтримки здоров'я вашого вихованця в ідеальному стані. Пам'ятайте, що своєчасно виявлена патологія, у тому числі й рак, це гарантія успішного лікування.
Догляд за шерстю тварини. Необхідно своєчасно купати вихованців, тому що шерсть тварин, як і наш одяг, має властивість накопичувати шкідливі речовини тютюнового диму. Регулярний догляд та купання допоможе зменшити вміст шкідливих речовин на тілі ваших улюбленців. Також після куріння у присутності вашого вихованця, ви можете протерти його вологою тканиною.
Недопалки. Ще одним дуже важливим пунктом є утилізація недопалків. Недопалки, попіл та інші тютюнові вироби так само завдають шкоди вашим тваринам. Подбайте що попільнички та інші тютюнові вироби були у недоступному для тварин місці.
І останній і найідеальніший спосіб захисту ваших улюбленців, це не курити в будинку, не курити у присутності тварин, мити руки після куріння. А краще кинути палити.

Що робити, якщо цуценя відмовляється їсти сухий корм?
Буває, що собаківники новачки стикаються з тим, що щеня, відмовляється їсти сухий корм. Що робити в таких ситуаціях, як привчити щеняти є необхідний корм?
ПРИЧИНИ:
Перед тим як вживати якихось заходів, необхідно зрозуміти причини, які викликають таку поведінку.
1.Щеня ще не звик до сухого корму. Заводчики могли годувати щеня м'якою натуральною їжею або материнським молоком. Тому щеняті може бути незвично розжовування гранул сухого корму.
2.Зміна обстановки. Це один із факторів, який може вплинути апетит цуценя.
3.Інша марка корму. Навіть якщо заводчики годували цуценя сухим кормом, корм іншого виробництва, може не сподобається малюкові. Тому, якщо ви вирішили змінити сухий корм, це потрібно робити поступово.
Буває, небажання є сухий корм важко пояснити, тут господарям потрібно шукати вихід із цієї ситуації.
ЩО РОБИТИ?
Є кілька способів, які можна використовувати для вирішення цієї проблеми.
1.Розмочити сухий корм у воді. Якщо щеня звикло харчуватися рідкою або м'якою їжею, то розжовування гранул сухого корму може бути для нього нелегким завданням. Тому розмочуючи корм, ви поступово привчіть його розжовувати тверду їжу.
2. Змішати корм з ласощами. Бажано підібрати ласощі так, щоб вони були твердими, тому що м'які ласощі щеня швидко з'їсть, а гранули корми виплюне. Ще дуже важливо щоб ласощі добре пахли. Добре підійде варене м'ясо, печінка, рубець.
3. Поміняти корм. Буває, що щеня не їсть корм тому що воно йому не до смаку. У разі краще всього поміняти марку корму.

Як почистити вуха собаці
Щоб ваш вихованець звик до процедури чищення вух, вибирайте для процедури час, коли собака спокійна, не грається і не грає. Сядьте з ним поруч, помасажуйте йому вушка і переконайтеся, що вихованець спокійний і почувається комфортно. Тепер м'яко обійміть голову собаки під шиєю і зафіксуйте, притиснувши до своїх грудей. Розмовляйте з чотирилапим другом, заспокоюйте і в жодному разі не застосовуйте силу чи строгий голос, навіть якщо пес пручається. Попередньо підготувавши палички та розчини для вух, проведіть процедуру чищення та обов'язково похваліть собаку після завершення цього «заходу». Заохочуйте його чимось смачненьким і пограйте з песиком. Якщо ваш вихованець періодично притискає і трясе вуха, страждає від болю і виглядає болісно, то обов'язково зверніться за допомогою до ветеринара. Пам'ятайте, що ми відповідаємо за тих, кого приручили!
